Ev Eşyası Yardımları

Sosyal Yardım Saha ekiplerimizin evlerde yaptığı incelemeler esnasında ev eşyası eksiği olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ve büromuza telefonla veya şahsen eşya talebinde bulunan vatandaşların kaydı alınır.

Ne tür eşyaya ihtiyacı olduğu, iletişim bilgileri ve diğer bilgileriyle birlikte elektronik ortamda başvuru tarih esasına ve öncelik derecesine göre saklanır. Müdürlüğümüze telefon veya elektronik ortamda gelen bilgilerle; kullanılabilir durumda olan ev eşyasını bağışlamak isteyen vatandaşların adres, telefon ve eşyanın niteliğiyle birlikte alınır.

Eşyaların alınması ile ilgili haftalık programlar yapılır. Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren eşya toplama araçları ve yanlarındaki 2 kişilik ekip yapılan program doğrultusunda evlerdeki kullanılabilir durumdaki eşyaları tutanak karşılığında teslim alır ve eşya talep listesindeki talebe göre sıradaki ilk kişiye yine tutanak karşılığında teslim eder.

Böylece evlerde fazla olan kullanılmayan veya eşya değişikliği sebebiyle kullanılabilir durumda olan eşyalar değerlendirilmiş olur. Bu eşyalar tespit edilen ihtiyaç sahibi, sel, yangın veya diğer tabii afete maruz kalmış ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması yönünde kullanılmış olur.

Yardım ve Başvuru için ;444 0 160  No’lu iletişim merkezimizi  aramanız yeterli.

    1