Kuşları dahi düşünen onlara evler inşa eden bir medeniyetin varisleri olarak Beyoğlu’nda Sosyal Belediyeciliğe yepyeni boyutlar kazandırdık .SOSYAL MARKET ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın onurunu kırmadan yardım yapmanın huzurunu yaşıyoruz.Sizleri bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyoruz.

 
 
 

SOSYAL MARKET YAZ 1857'YE MESAJ GÖNDER SOSYAL MARKETE 5 TL BAĞIŞTA BULUN

02 Temmuz 2015

Sosyal Market Vakfı, yardıma muhtaç insanlar için Ramazan Ayı’nda başlattığı SMS sistemi ile Sosyal Market için bağış toplayacak.1857’ye gönderilecek boş SMS ile elde edilecek 5 TL tutarındaki yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market’ten ürün olarak geri dönecek.

Sosyal Market Projesi’ni Türkiye geneline yaymak ve sistemin sürdürülebilirliğini sağlamak için Gıda Bankacılığı kapsamında 2012 yılında kurulan Sosyal Market Vakfı, SMS kampanyası ile ihtiyaç sahibi insanlara daha fazla destek olacak. Bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşlar, artık Türkiye’nin her yerinden1857’ye boş mesaj göndererek, 5 TL karşılığında Sosyal Market’e bağış yapılabilecek. Ramazan ayında başlatılan ve bir yıl boyunca devam edecek olan SMS kampanyasında gönderilen her mesaj, ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market reyonlarından gıda, giyim ve eşya olarak ihtiyaç sahibi aileler ile buluşacak.

Sosyal Market Vakfı’ndan yıllık 5 bin 500 aile 30 bin kişi faydalandığını belirten Sosyal Market Vakfı Yetkilileri, Sosyal Market’in fitre ve zekatı da kabul ettiğini söyledi.

SOSYAL MARKET VAKFI ÇALIŞMANIN TAŞIYICI AYAĞI

2010 yılında kurulan Sosyal Market çalışmalarını, 2012 yılında kendi adını taşıyan Sosyal Market Vakfı'yla yürütüyor. İşletmeler tarafından bağışlanan her ürün;5035 sayılı yasa ve 251 No’lu Maliye Bakanlığı’nın Gelirler Vergisi Tebliği doğrultusunda fatura ediliyor. İşletmelerin Sosyal Market Vakfı’na yaptıkları her bağış fatura karşılığı ‘Ayni Bağış Makbuzu’ ile kabul ediliyor. Beyoğlu'nda yaşayan ihtiyaç sahipleri için Gıda Bankacılığı yapabilen Sosyal Market Vakfı, kurumların bağışladığı ürünlere ayni bağış makbuzu düzenleyerek, ürünlerin maliyetinin tamamının vergiden indirilmesini sağlıyor. Bu nedenle son kullanma tarihi yaklaşan uygun saklama koşullarında muhafaza edilmiş ürünler ve paketleme hatası, üretim fazlası vb. çeşitli sebeplerle piyasaya sürülmeyen sağlığa uygun gıda, giyim ve temizlik ürünleri ekonomiye kazandırmış oluyor.

Sosyal Market Vakfı’na destek olmak ve Vakıfla ilgili bilgi almak için www.sosyalmarketvakfı.org web sitesinden ulaşabilirsiniz.

    1