Beyoğlu Belediyesi yaşlılar için elele verecek

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi 1-2 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek. Medikal Turizm Derneği tarafından düzenlenen kongre Uzm. Dr. Sinan İBİŞ koordinasyonunda Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle yaşlanma konusundaki ulusal algının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yer alacak.

AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin yaşlanma konusunda çözüm ihtiyacı hızla artıyor. Global yaşlı bakımı turizminde, yaşlı bakımı ihtiyacının karşılanmasında eşsiz dinamiklere sahip olan Türkiye’nin dinamiklerden iklim, genç nüfus, ulaşım imkanları, ekonomik yaşam ve hizmet seçenekleri birçok global sermayenin yatırımı içinde fırsatlar doğuruyor. Medikal Turizm Derneği Türkiye’deki yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi, yaşlı bakımı ekonomisi, yaşlı bakımında ARGE ve İnovasyon konularında uluslararası işbirlikçiler ile yenilikler ve değerler yaratacak projelere hazırlıyor. Yaşlılık çözümlerinin geliştirilmesinde öncü olan Üçüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi aynı zamanda “Dünya Yaşlılar Günü” olan 01-02 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Sheraton Otelinde gerçekleştirilecek. Medikal Turizm Derneği tarafından düzenlenen kongre Uzm. Dr. Sinan İBİŞ koordinasyonunda gerçekleşecek.

PEK ÇOK KURULUŞ KONGRE İÇİN BİRARAYA GELDİ

Kongreyi destekleyen devlet kuruluşları arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığıdır bulunurken kongrenin işbirlikçileri arasında Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Beyoğlu Belediyesi, Samsung Türkiye, Siyo İnşaat Gıda A.Ş., Flavius Klinikleri A.Ş., Ankara Kalkınma Ajansı, Pricewaterhousecoopers, Darülaceze Vakfı, Yaşlılar ve Engelliler İçin Elele Derneği Belçika, Turizmhaberleri.com, Spawellness.com, Populersaglikdergisi.com, Angikad, Tüsiav, Agne Tours kurumları, Kadıköylife dergisi gibi pek çok kuruluş bulunuyor.

GLOBAL AKTÖRLER DENEYİMLERİNİ ANLATACAK

Kongrede yaşlı bakımı ve turizmi alanlarında global aktörler deneyimlerini anlatacak ve global çözüm şirketleri ise çözümlerini sunacak. Diğer yandan yaşlanma konusundaki ulusal algının geliştirilmesine yönelik olarak ise bu kongre ile birlikte kongrenin aktivitesi olarak ta çocukların katılacağı “Yaşlılık ve teknoloji” konulu resim yarışması düzenlenecek, başarılı görülenler ödüllendirilecektir.

KONGREYE KATILIM ÜCRETSİZ

Kongreye katılım ücretsizdir ve sadece web üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir. Kongre katılım maksimum 400 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kongrede 5 oturumda toplam 9 uluslar arası konuşmacı yaşlı bakımı turizminde deneyimlerini, bürokrasiden 8 konuşmacı devletin yaklaşımlarını, 6 konuşmacıda yenilikçi yaklaşımları anlatacaklar. Ayrıca gerçekleşecek interaktif çalıştay ile kongre katılımcılarının fikirlerine başvurulacak. Kongre sonunda ise kongreden çıkan faydalı sektörel bilgiler kamuoyu ile paylaşılacak. Geleneksel kongremize katılım için sadece web üzerinden kayıt yaptırmak gerekmektedir ve katılım ücretsizdir. Kongre kaydı ve detayları için http://www.yaslibakimiturizmi.com adresini ziyaret edilebilmektedir.