Kuşları dahi düşünen onlara evler inşa eden bir medeniyetin varisleri olarak Beyoğlu’nda Sosyal Belediyeciliğe yepyeni boyutlar kazandırdık .SOSYAL MARKET ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın onurunu kırmadan yardım yapmanın huzurunu yaşıyoruz.Sizleri bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyoruz.

 
 
 

İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Sosyal Market ile Gülüyor

26 Aralık 2017

Beyoğlu’nda dar gelirli ailelerin her türlü ihtiyacını gideren Sosyal Market, şimdi de yaklaşık 3 ton hamsiyi ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtarak gönülleri bir kez daha fethetti.

Beyoğlu Belediyesi tarafından 2010 yılında kurulan Sosyal Market, Beyoğlu’ndaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Dar gelirli ailelere giyimden gıdaya, temizlik malzemelerinden kırtasiye malzemelerine kadar her türlü ihtiyaçlarını gideren Sosyal Market, şimdi de yaklaşık 3 ton hamsiyi ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı. Küçük Piyale Mahallesi’nde bulunan sosyal markete ellerindeki sosyal yardım kartlarıyla gelen dar gelirli vatandaşlar, ikişer kiloluk paketlerde dağıtılan hamsileri alarak evinin yolunu tuttu.

1 KREDİN BİLE VARSA GELİP BALIK ALABİLİYORSUN

Dağıtılan hamsi paketlerinden alan bir vatandaş, “Yardımlardan faydalanıyoruz. Memnunum. Sosyal yardım kartı veriyorlar. Mesela aylık, 3 aylık, 6 aylık olarak zamanı geldiğinde gelip alışveriş yapabiliyorsun. Bir de balık sezonunda balık dağıtımı var. 1 kredin bile varsa gelip balık alabiliyorsun” dedi.

HER ŞEYİMİZİ ALIYORUZ

Sosyal marketten her ihtiyacını karşıladığını ifade eden bir diğer vatandaş ise, “Her sene kullanıyorum. Allah bin kere razı olsun. Yoksullara, evimiz, yiyeceğimiz ve giyecek her şey açık. Belediyemize çok teşekkür ederim. Taze balık da verdiler. Etimizi de veriyorlar. Her şeyimizi alıyoruz. Bugün balık 20 lira zaten. 20 liraya almamız mümkün değil. Sağ olsun belediyemiz dağıtıyor. Çoluk çocuk duacı oluyoruz” ifadelerini kullandı.